Ogólne 30.04.2026

Cztery zatrzymane w Sulechowie w sprawie kradzieży z otwartego garażu - odzyskano mienie o wartości ponad 7 tys. zł

Policyjna akcja zakończona zatrzymaniem czterech sprawców kradzieży z otwartego garażu; odzyskano rower, narzędzia i dokumenty.

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Partyzantów 40, 65-332 Zielona Góra

Dzięki szybkim działaniom policjantów ze Sulechowa zatrzymano cztery osoby podejrzane o kradzież dokumentów, roweru i elektronarzędzi o wartości przekraczającej 7 tys. zł. Wszystkie skradzione przedmioty zostały odzyskane, a podejrzani usłyszeli zarzuty.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 21 kwietnia, na jednej z posesji w okolicy Sulechowa. Sprawcy weszli na podwórko i z otwartego garażu zabrali sprzęt o łącznej wartości ponad 7 tys. zł. Wśród skradzionych rzeczy były rower, elektronarzędzia oraz dokumenty i karta bankomatowa wyciągnięta z otwartego auta stojącego w garażu.

Całe zajście zarejestrowały kamery monitorujące posesję. Kryminalni z komisariatu w Sulechowie po analizie nagrań szybko ustalili tożsamość wszystkich czterech osób i dotarli do ich miejsc pobytu. Wśród zatrzymanych byli dwaj mężczyźni w wieku 31 i 40 lat oraz 22-letnia kobieta. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów kradzieży oraz zniszczenia mienia.

Dzięki zaangażowaniu policjantów wszystkie skradzione przedmioty zostały odzyskane i zwrócone właścicielowi. Sprawa trafia do sądu, a podejrzani grożą do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.gov.pl

KP

Katarzyna Pruszyńska

Młodsza redaktorka; relacjonuje aktywność mieszkańców i kronikę policyjną, stawiając na fakty i spokój w przekazie.

Więcej artykułów →

Udostępnij: