Ostrzeżenia 04.05.2026

Działania TRZEŹWOŚĆ: czterech kierowców zatrzymanych za jazdę po alkoholu w Zielonej Górze i powiecie

Podczas działań TRZEŹWOŚĆ zielonogórscy policjanci zatrzymali 4 pijanych kierowców; jeden z nich popełnił czyn po raz trzeci.

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Partyzantów 40, 65-332 Zielona Góra

W ramach wojewódzkich działań TRZEŹWOŚĆ zielonogórscy policjanci ruchu drogowego od wczesnych godzin porannych prowadzą kontrole na terenie miasta i powiatu. Do tej pory zatrzymano 4 kierowców po alkoholu. Szczególnie niepokojący jest fakt, że jeden z zatrzymanych popełnił czyn po raz trzeci. To pokazuje, jak poważnym problemem wciąż jest całkowite lekceważenie prawa i stwarzanie zagrożeń na drodze poprzez jazdę po alkoholu.

Najważniejszym czynnikiem bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest stan trzeźwości kierujących. Alkohol i środki odurzające ograniczają zdolność koncentracji i wydłużają czas reakcji. Nietrzeźwi lub odurzeni kierowcy powodują wypadki i kolizje drogowe, często z poważnymi konsekwencjami dla innych uczestników ruchu drogowego. Zielonogórscy policjanci od lat prowadzą intensywne kontrole stanu trzeźwości na drogach powiatu. Kontroli z użyciem urządzenia alco-blow towarzyszy szybkie sprawdzanie trzeźwości wielu kierujących.

Dziś, 4.05, od wczesnych godzin porannych zielonogórscy policjanci ruchu drogowego prowadzą wojewódzkie działania TRZEŹWOŚĆ. Mundurowi pojawiają się o różnych porach dnia w wielu miejscach – w mieście, na drogach gminnych i powiatowych oraz na drodze krajowej S3. Działania nadal trwają, do południa zatrzymano 4 kierowców, którzy prowadzili samochody po alkoholu. Na ulicy Wojska Polskiego zatrzymany został mężczyzna kierujący Hondą, miał w organizmie niemal 0,5 promila alkoholu. Co istotne, to nie jego pierwszy raz; 41-letni mężczyzna po raz trzeci został zatrzymany za prowadzenie po alkoholu. To pokazuje, że na drogach bywają osoby, które nie wyciągają wniosków z błędów i nadal ignorują podstawowe zasady bezpieczeństwa na drogach.

Najniechlubniejszym rekordzistą okazał się kierowca kierujący Skodą na ulicy Poznańskiej, który podczas badania miał w organizmie prawie promil alkoholu.

Pamiętajmy o najważniejszej zasadzie bezpieczeństwa: trzeźwości. Nie wsiadajmy za kierownicę, jeśli nie jesteśmy pewni, że jesteśmy trzeźwi, zwłaszcza jeśli poprzedniego wieczoru spożywaliśmy alkohol. Przypominamy, że w każdej jednostce Policji możemy anonimowo, o każdej porze dnia i nocy sprawdzić stan naszej trzeźwości. I tylko wtedy, gdy urządzenie wskaże zieloną lampkę lub wynik 0,00 mg/l, będziemy pewni, że jesteśmy trzeźwi i gotowi do drogi.

Źródło: policja.gov.pl

KP

Katarzyna Pruszyńska

Młodsza redaktorka; relacjonuje aktywność mieszkańców i kronikę policyjną, stawiając na fakty i spokój w przekazie.

Więcej artykułów →

Udostępnij: