Ogólne 23.06.2026

Uczniowie PSP nr 7 odwiedzili Komendę Miejską Policji w Zielonej Górze

Uczniowie klasy 3 odwiedzili policjantów w Zielonej Górze, zobaczyli radiowozy i poznali zasady bezpiecznego lata.

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Partyzantów 40, 65-332 Zielona Góra

Dziś uczniowie klasy 3 Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7, pod opieką pań nauczycielek, odwiedzili Komendę Miejską Policji w Zielonej Górze, kończąc rok szkolny w wyjątkowy sposób. Młodzi goście mieli okazję zobaczyć, jak wygląda codzienna praca policjantów i dowiedzieć się, jak dbać o bezpieczeństwo podczas wakacji.

Dzieci mogły obejrzeć radiowozy, sprzęt wykorzystywany w służbie oraz zajrzeć do miejsc na co dzień niedostępnych dla odwiedzających.

Policjanci opowiedzieli o pracy, historii Policji, elementach szkolenia i odpowiadali na liczne pytania młodych gości. Rozmowy dotyczyły także zasad, które pomogą w bezpiecznym spędzaniu lata.

Wyrażono podziękowania za ogromną ciekawość i energię, jaką uczniowie podzielili z mundurowymi.

Teraz nadszedł czas na zasłużone wakacje.

Źródło: policja.gov.pl

KP

Katarzyna Pruszyńska

Młodsza redaktorka; relacjonuje aktywność mieszkańców i kronikę policyjną, stawiając na fakty i spokój w przekazie.

Więcej artykułów →

Udostępnij: