Zielona Góra: nielegalna plantacja konopi – 167 krzewów i 3 zatrzymanych
Zielona Góra: 167 krzewów konopi i 3 zatrzymanych - zakończono nielegalną uprawę.
Dzięki doskonałej znajomości środowiska przestępczego, skutecznej pracy operacyjnej oraz szybkiej reakcji policjantów z wydziału do walki z przestępczością narkotykową ujawniono nielegalną uprawę konopi w rejonie Zielonej Góry. Funkcjonariusze zabezpieczyli 167 krzewów konopi i zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o prowadzenie nielegalnej działalności narkotykowej, pomoc w uprawie i posiadanie znacznych ilości narkotyków.
Zielonogórski wydział ds. narkotyków od pewnego czasu prowadził czynności operacyjne związane z nielegalną uprawą substancji odurzających. Dzięki dobrej znajomości środowisk przestępczych i konsekwentnie realizowanym czynnościom ustalili miejsce, w którym znajdowała się uprawa konopi.
W miniony poniedziałek policjanci przeprowadzili działania w jednym z kompleksów leśnych w rejonie Zielonej Góry. Na miejscu ujawnili łącznie 167 krzewów konopi. Część roślin była już odpowiednio przygotowana i miała oznaczenia wskazujące na przygotowanie do dalszej dystrybucji i wysyłki.
W pewnym momencie policjanci zauważyli dwóch mężczyzn przebywających w pobliżu plantacji. Na widok policjantów mężczyźni zaczęli uciekać, lecz po krótkim pościgu 44-latek i 57-latek zostali zatrzymani.
W trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że w przestępczym procederze udział brał również trzeci mężczyzna, 31-letni, u którego podczas przeszukania mieszkania policjanci znaleźli znaczne ilości narkotyków.
Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów wszystkim trzem mężczyznom: 44-latkowi za uprawę konopi wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkotykom, a także zarzut udzielania środków odurzających, 57-latkowi za pomocnictwo natomiast 31-letni podejrzany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających.
W zwalczaniu przestępczości narkotykowej najistotniejszą rolę odgrywa skuteczna praca operacyjna. Doświadczenie policjantów i doskonała znajomość środowisk przestępczych spowodowały, że kolejna nielegalna uprawa została zlikwidowana, a środki odurzające nie trafią na rynek.
Źródło: policja.gov.pl